Iskolarendszeren kívüli szakmai képzés
Programkövetelmény azonosító: 10324017
Engedélyszám: E/2022/000036
2020. december 31-től megszűnt az OKJ-s Tűzvédelmi előadó képzés, helyébe a fejlettebbi szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzés került.
A Tűzvédelmi előadó szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés, jogszabályban meghatározott képesítési követelmény munkakör betöltéséhez vagy tevékenység folytatásához.
KÉPZÉSI CÉL
A tűzvédelmi előadó szakképzés célja a gazdálkodó szervek, önálló vállalkozások részére szakmájukat értő, munkaköri feladataikat önállóan ellátni képes tűzvédelmi szakemberek képzése. A kitűzött céloknak megfelelően felkészíteni a képzésben résztvevőket a különböző építmények, létesítmények tűzvédelmének értékelésére, szabályozására, megszervezésére, irányítására, működtetésére, ellenőrzésére, a tűzvédelmi információs rendszer kialakítására, az adminisztrációs feladatok ellátására, valamint a munkavállalók tűzvédelmi felkészítésének megszervezésére.
A középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyek számára elérhetővé válik a felsőszintű tűzvédelmi szakképesítést nyújtó tűzvédelmi főelőadó képzésen való részvétel is, amely hozzájárul a társadalmi szempontból szintén fontos felsőbb szintű szakemberek rendelkezésre állásához.
A képesítési követelményt előíró jogszabály:
- a hivatásos katasztrófavédelmi szerveknél, az önkormányzati és létesítményi tűzoltóságoknál, az önkéntes tűzoltó egyesületeknél, valamint az ez irányú szakágazatokban foglalkoztatottak szakmai képesítési követelményeiről és szakmai képzéseiről szóló 9/2015. (III.25.) BM rendelet
TUDNIVALÓK A KÉPZÉSRŐL
A képzésben való részvétel feltétele:
- Érettségi bizonyítvány
A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ szakképzés program követelménye ITT letölthető
Képzési idő: 2 félév
Képzés helyszíne: Győr, Újkapu u. 15., ONLINE
Oktatási módszerek: személyes jelenléti munkaforma, csoportos képzési munkaforma, valós idejű online jelenléti munkaforma
Képzés ütemezése: szombat
Jelentkezés: Képzésünkre folyamatosan lehet jelentkezni az ONLINE JELENTKEZÉSI LAP kitöltésével
Regisztráció: A regisztrációs díj 15.000,- Ft, mely magában foglalja az adminisztrációs költségeket, továbbá ennek befizetésével biztosíthatja a tanuló a helyét. Ez az összeg a térítési díjba beszámításra kerül. A beiratkozást követően a tanulót folyamatosan értesítjük az adott képzés indulásáról. Amennyiben a csoportlétszám nem éri el a minimális 12 főt - illetve a képzést nem tudjuk elindítani - természetesen a befizetett regisztrációs díjat visszatérítjük.
A KÉPZÉS TÉMAKÖREI:
jogi és szakmai ismeretek
tűzvédelmi dokumentumok
komplex tűzvédelmi helyzetértékelés
tűzvédelmi kockázatmeghatározás
építmények tűzállósági megfelelősége
oltóanyag-szükséglet meghatározás
beavatkozási és kiürítési feltételek ellenőrzése
tűzszakasz méretek értékelése
ZÁRÓVIZSGA
A tanulók a képzés befejezése és a sikeres vizsga után tanúsítványt kapnak, amelyek államilag elismert alapfokú szakmai képesítést szerezhetnek az akkreditált vizsgaközpontban.
TÉRÍTÉSI DÍJ
A Tűzvédelmi előadó szakképzés díja 115.000,- Ft, amely a regisztrációs díjat és a jegyzetek költségét is tartalmazza.
A képzés sikeres teljesítése esetén annak eredményeiről tanúsítványt állítunk ki, amellyel az akkreditált központi vizsgaszervezőnél jelentkezhet szakmai vizsgára.
A vizsga pontos idejéről és annak helyszínéről a központi vizsgaközpont tud bővebb információval szolgálni. A vizsga megszervezésével kapcsolatban természetesen segítünk, általános információk ITT érhetőek el.
Bővebb felvilágosítás és jelentkezés oktatásszervezőinknél (96/419-479; info@feot.hu)
Kérelemre kamatmentes részletfizetési lehetőséget biztosítunk.
2021. május 31-től elérhető, államilag támogatott, kamatmentes hitellehetőség a felnőttképzésben tanulók számára (20% önerővel). Ennek intézése a jelentkező feladat a Diákhitel központon keresztül. Bővebb információt ITT talál a diákhitelről.
