Iskolarendszeren kívüli szakmai képzés
Programkövetelmény azonosító: 10224002
Engedélyszám: E/2022/000036
2020. december 31-től megszűnt az OKJ-s Munkavédelmi előadó képzés, helyébe a fejlettebbi szakképesítés megszerzésére irányuló szakmai képzés került.
A Munkavédelmi előadó szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés, jogszabályban meghatározott képesítési követelmény munkakör betöltéséhez vagy tevékenység folytatásához.
KÉPZÉSI CÉL
A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény 57. § (1) bekezdése alapján az 5/1993. (XII. 26.) MüM rendelet 2. sz. melléklete szerint a munkáltatók meghatározott köre az egészséget nem veszélyezteti és biztonságos munkavégzés munkáltatói feladatainak teljesítése érdekében munkavédelmi szakképesítéssel rendelkezi személyt köteles foglalkoztatni. A középfokú munkavédelmi technikusképzés a törvényben meghatározott feladatok ellátására ad szakképesítést. A munkavédelmi technikus munkaköréhez tartozó főbb feladatok: - az egészséget nem veszélyezteti és biztonságos munkavégzés követelményeinek megvalósítására szolgáló munkáltatói szabályzat elkészítésében való közreműködés, melyhez szükséges a jogszabályok, biztonsági szabályzatok és szabványok ismerete; - a munkavégzés tárgyi és személyi feltételeinek biztosítására vonatkozó előírások megkövetelése a munkáltatótól, és betartatása a munkavállalókkal; - a munkafolyamatra, technológiára, anyagokra vonatkozó biztonságtechnikai előírások megkövetelése és betartatása; - a munkavállalók oktatásának megszervezése - illetve megtartása - az egészséget nem veszélyezteti és biztonságos munkavégzés elméleti és gyakorlati ismereteinek elsajátítása, illetve szinten tartása céljából; - részt vesz a munkabalesetek (foglalkozási megbetegedések) bejelentésével, kivizsgálásával, nyilvántartásával kapcsolatos feladatok ellátásában, illetve végzi azokat; - eleget tesz a munkáltatók munkavédelmi eljárási kötelezettségeinek; -elvégzi a munkavédelmi törvényben definiált munkabiztonsági szaktevékenységeket.
A képesítési követelményt előíró jogszabály:
- A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. törvény
TUDNIVALÓK A KÉPZÉSRŐL
A képzésben való részvétel feltétele:
- Érettségi bizonyítvány
- Egészségügyi alkalmasság
A MUNKAVÉDELMI ELŐADÓ szakképzés program követelménye ITT letölthető
Képzési idő: 2 félév
Képzés helyszíne: Győr, Újkapu u. 15., ONLINE
Oktatási módszerek: személyes jelenléti munkaforma, csoportos képzési munkaforma, valós idejű online jelenléti munkaforma
Képzés ütemezése: szombat
Jelentkezés: Képzésünkre folyamatosan lehet jelentkezni az ONLINE JELENTKEZÉSI LAP kitöltésével
Regisztráció: A regisztrációs díj 15.000,- Ft, mely magában foglalja az adminisztrációs költségeket, továbbá ennek befizetésével biztosíthatja a tanuló a helyét. Ez az összeg a térítési díjba beszámításra kerül. A beiratkozást követően a tanulót folyamatosan értesítjük az adott képzés indulásáról. Amennyiben a csoportlétszám nem éri el a minimális 12 főt - illetve a képzést nem tudjuk elindítani - természetesen a befizetett regisztrációs díjat visszatérítjük.
A KÉPZÉS TÉMAKÖREI:
Jogi alapismeretek
Gazdasági alapismeretek
Minőségbiztosítás
Tűzvédelmi alapismeretek
Környezetvédelmi alapismeretek
Zaj és rezgés elleni védelem
Foglalkozási ártalmak
Pszichológiai ismeretek
Elsősegély alapismeretek
Egyéni védőeszközök
Fűtés, szellőzés, világítás
Nyomástartó berendezések és kazánok biztonságtechnikája
Vegyianyagok, vegyi eljárások biztonságtechnikája
Hegesztés biztonságtechnikája
Anyagmozgatás biztonságtechnikája
Munkaeszközök biztonságtechnikája
Villamosság biztonságtechnikája
Munkabiztonsági ismeretek
Gyakorlati munkavédelmi ismeretek
ZÁRÓVIZSGA
A tanulók a képzés befejezése és a sikeres vizsga után tanúsítványt kapnak, amelyek államilag elismert alapfokú szakmai képesítést szerezhetnek az akkreditált vizsgaközpontban.
TÉRÍTÉSI DÍJ
A Munkavédelmi előadó szakképzés díja 145.000,- Ft, amely a regisztrációs díjat és a jegyzetek költségét is tartalmazza.
A képzés sikeres teljesítése esetén annak eredményeiről tanúsítványt állítunk ki, amellyel az akkreditált központi vizsgaszervezőnél jelentkezhet szakmai vizsgára.
A vizsga pontos idejéről és annak helyszínéről a központi vizsgaközpont tud bővebb információval szolgálni. A vizsga megszervezésével kapcsolatban természetesen segítünk, általános információk ITT érhetőek el.
Bővebb felvilágosítás és jelentkezés oktatásszervezőinknél (96/419-479; info@feot.hu)
Kérelemre kamatmentes részletfizetési lehetőséget biztosítunk.
2021. május 31-től elérhető, államilag támogatott, kamatmentes hitellehetőség a felnőttképzésben tanulók számára (20% önerővel). Ennek intézése a jelentkező feladat a Diákhitel központon keresztül. Bővebb információt ITT talál a diákhitelről.
